Akrep İlaçlaması Nasıl Yapılır

İlaçlama sağlık ve güvenliğimiz açısından hayatımızda oldukça önem taşımaktadır. Günümüzde birçok hastalığın sebebi olarak böcekler görülebilir. Haşereler kendilerinden direk hastalık ve zehir aktarabileceği gibi dolaylı olarak da yiyeceklerin üstünde dolaşarak mikrop ve hastalık bulaştırırlar.
Akrep de oldukça tehlikeli bir türdür çok fazla çeşidi vardır ve türlerine göre insanı ölüme ya da felce kadar sürükleyebilir. Bu sebeple haşerenin görüldüğü yerler mutlaka böcek ilaçlama ekiplerince gelinerek itinalı ve dikkatli bir çalışma ile yapılmalıdır. Akrepler yağışların fazlalaştığı aylarda yuvalarının da bozulması ile birlikte evlere, işyerlerine kısacası kapalı olabilecek en yakın yere istila ederler. Bu yerler de daha çok ayakkabı ve yatak yorgan içlerin de bulunurlar. Oldukça tehlikeli olan bu haşere türünün algılama yeteneği oldukça kuvvetlidir. Görüldüklerini fark edildikleri an üstün korunma içgüdüsü ile kişiyi kuyruğunda bulunan zehri ile sokar ve zehirler. Bu böceklerin olma riski olan bahçe vb. yerlerde ise alınması gereken bazı önlemler vardır. Bu önlemleri; ayakkabı bağcıklarının sıkıca bağlanması, uzun çoraplar giyerek giyilen pantolon eşofman’ın içine iyice sokulması, akreplerin girebileceği boşlukların bırakılmaması gibi sıralayabiliriz. Bu tehlikeli bu tür haşere ilaçlama yöntemi ile önüne geçilmeyecek mertebe de değildir.
Canınızın sağlığı için birkaç saat sürecek işlemle bu dertlerden ve korkudan kurtulabilirsiniz. Uzman kadromuz ve 7/24 hizmet verdiğimiz akrep ilaçlama servisleri sadece bir telefon uzağınızda. Birçok uygun ilaçlama fiyatları ile hizmet sunan böcek ilaçlama firmaları bulunmaktadır fakat unutulmamalıdır ki haşere ilaçlama ciddi bir iştir ve herkes tarafından yapılamaz. Bu anlamda korsan olarak da adlandırılan şirketler vardır ve yanlış yapılan uygulamalar insanların cilt hastalıkları zehirlenmeler gibi birçok hastalığa yakalanmalarına sebebiyet vermiştir. Bu yüzden Sağlık Bakanlığının kontrolü altında 2005 yılında akrep ilaçlama ile alakalı yönetmelikler getirilmiş ve işletmelere bu yönetmelikler doğrultusunda belgeler verilmiştir. Bakanlıkça onaylı halk sağlığına uygun ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri kullanmayan şirketlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. İlaçlama şekli haşerelerin türüne göre değişkenlik göstermektedir. Biz eğitimli profesyonel kadromuz bakanlıkça onaylı belgelerimiz ve birçok şubemizle sadece bir telefon uzağınızdayız.

Kokulu İlaçlama

Kokulu ilaçlama yapılırken ev ortamında açık durumda bulunan gıdaların muhafaza edilmesi şarttır. Mutfak araç ve gereçleri olarak kullanılan tabak, tencere gibi araçların ilaçlamadan sonra kullanılmadan önce mutlaka yıkanmalıdır. Yapılan uygulamadan sonra ıslak temizlik yapılabilir ancak gözle görülemeyen yerlerde yani koltuk altları kalorifer araları gibi ulaşılamayan yerlere ıslak temizlik yapılmamalıdır. Bırakılan yumurtalarında ilaçtan etkilenmesi sağlanmalıdır. Pire, güve, tahtakurusu, fare, hamam böceği gibi tüm haşereler üzerinde uygulanabilir. Jel ilaçlama ile arasındaki fark uygulamaya geçilmeden önce hiçbir ön hazırlığa gerek duyulmamasıdır. Etkisini en hızlı gösterebilen böcek ilaçlama türüdür. Bir diğeri ise jel ilaçlamadır. Öncesinde ve sonrasında temizlik gerektirmeyen havalandırma gereği duyulmayan ilaçlamadır.

Özellikle hamam böceği gibi hızlı üreyen, öldükten sonra bile yumurtalarını bırakabilen bu böcek için sıvı ilaçlama olan kokulu ilaçlama kullanılır. Yapılan hiçbir bireysel mücadele olumlu yanıt vermemekle birlikte kullanılan kalitesiz ilaçlarda insan sağlığını tehdit eder. Ciltte yaralar, kaşınmalar ve alerjik reaksiyonlar oluşturabilirler. Böceklerden kurtulma aşamasında seçilen firmalarda ilaçlamanın kullandığı malzemelerin sağlık acısından onaylı olmasına dikkat edilmelidir. Dünya sağlık örgütü tarafından kabul görüp görmediği en hassas konulardan biridir. Firmamız buharlaştırma ve sıvı ilaçlama yöntemi ile hizmetinizde.

Leave a Reply