Depo ilaçlama

Depolar, güneş ışığı görmeyen, karanlık ve nemli ortamlardır. Bu fiziki şartları sağlaması bakımından böcek, haşere ve kemirgen grupları için yaşanabilecek en güzel yerlerden birisidir. Özellikle fareler için bu alanlar paha biçilemez yerlerdir. Depoların içerisinde bulunan mallarda bu zararlı kemirgenlerin besin bulmasını kolaylaştırmaktadır. Deponuzda barındırdığınız maddeler besin maddesi olmasa bile kemirgenler dişlerini kaşımak için bunları kullanacak ve mallarına ciddi zararlar vereceklerdir. Yine depolar, kemirgenlerin dışında haşere ve böcekler içinde bulunmaz nimetlerdir. Nemli olmaları bakımından böcek ve haşereler burayı istila etmekten hiç çekinmeyeceklerdir. Özellikle hamamböcekleri depolara sıklıkla görülen haşerelerin başını çekmektedir. Yine örümcekler de tavan aralarına merdiven altlarına girerek buralara yuvalar yapmakta çirkin ve sağlıksız bir ortam oluşturmaktadır. Akrep ve yılanlar da yine buraları istila ederek, zehirlerini deponuzda sakladığınız ürünlere bulaştırırlar. Depolarınız haşere böcek ve kemirgenler için taşıdığı fiziksel ortamlar bakımından her zaman birer açık alan olacaklardır. Depolarınıza hangi tür böcek, haşere ve kemirgen musallat olursa olsun mallarınız için her biri birer açık tehlike olacak ve sizi maddi anlamda sıkıntıya sokacaklardır. Tüm bu sebeplerden ötürü bu zararlı türler ile mücadele etmek için bu alanları, bu canlılar açısından kontrol altında tutmak için depo ilaçlama firmaları ile çalışmanız gerekmektedir.

Şunu unutmamalısınız ki ilaçlama kimyasal bir mücadele yöntemidir ve bu işi alanında uzman profesyonel kişilerin yapması gerekir bu bakımdan ferdi mücadele yerine mutlaka ama mutlaka profesyonel bir şirketten yardım almalı ve her zaman depolarınıza tehlike oluşturan bu canlıları kontrol altında tutmalısınız. Haşere ilaçlama konusunda deneyim sahibi olan ve gerekli belgelere sahip olan bir firma ile çalışıp, ilaçlama öncesi fizibilite raporu çıkarttırmak, maddi anlamda sizi büyük zararlardan kurtaracaktır. Küçük bir bütçe ayırıp bu tehlikeli canlılardan kurtularak, kendinizi büyük maddi hasarlardan kurtarmak yapmanız gereken en doğru işlemdir. Hangi haşere türüne karşı ne tür bir mücadele yapılması gerektiğini öğrendikten sonra, ciddi bir çalışma ile bu zararlı canlılardan garantili ve etkili bir biçimde kurtulabilir. Ticari işlemlerinizi sorunsuz bir biçimde gerçekleştirebilirsiniz.

Depolar güneş ışığını hiç almayan ya da çok az alan rutubetli ortamlardır. Bu alanlar böcekler için dört dörtlük ortamlardır. Özellikle hamamböcekleri ve kemirgenler bu alanlarda yoğunlukla görünürler. Depolarınızda her ne olursa olsun; eğer ki böcekler ya da kemirgenler varsa depoladığınız şeyler kesinlikle zarar görecektir. Depolarınızı ekiplerimize ilaçlatarak tüm kemirgenlerden ve böceklerden korunabilirsiniz. İlaçlama işlemlerinizi düzenli aralıklarla yaptırarak düşük maliyetlere büyük kazançlar elde edin.

Leave a Reply