Dezenfeksiyon İlaçlama

Dezenfeksiyon İlaçlama, yaşam alanlarınızda sizi rahatsız eden haşerelerden kısa sürede kurtulmanızı sağlayacak yöntemdir. İlaçlama, ciddi bir işlemdir. Dolayısıyla doğru yöntemlerle yapılmalıdır. Ev ve iş yerlerinizde, sağlığınızı tehdit eden haşerelerden kalıcı olarak kurtulabilmeniz için mutlaka ilaçlama yaptırmalısınız. Piyasada satılan böcek ilaçlarını alarak, amatör yöntemlerle yapacağınız ilaçlama haşerelerden kurtulmanız için çözüm olmayacaktır.

Ülkemizde amatör ilaçlama yapan birçok sahte ilaçlama firması bulunmaktadır. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı olarak ilaçlama yapan çok az firma bulunmaktadır. İlaçlama hizmeti alacağınız firmanın kaliteli ve güvenilir hizmet vermesine önem vermelisiniz. İlaçlama yaptıracağınız firmanın izin belgelerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Amatör şirketler tarafından yaptıracağınız yanlış ilaçlama, sağlığınızı tehdit edebilir.

İlaçlama yöntemi oldukça önemlidir. Özellikle sıcak havalarda fazlalıkla görülen haşereler, bulundukları her otama yumurta bırakmaktadırlar. Haşere tespiti ve yuva tespiti yapıldıktan sonra her haşere için ayrı bir ilaç hazırlanmalıdır. Bu ilaçlar ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmalıdır. İlaçlama yapacak olan personel, alanında uzman ve tecrübeli olmalıdır.

İlaçlama sağlık açısından oldukça önemli bir işlemdir. Ev ve iş yerlerinizde bulunan haşereler üzerlerinde taşıdıkları virüs ve hastalıkları, bulundukları ortama yayarlar. Zararlı haşere türleri insanlara, tifo, verem, humma gibi hastalıklar bulaştırabilmektedir. Böcekler, yaşam alanlarınıza, binaların bodrum katları ve çatı katları aracılığıyla girebilmektedir. Mutfaklarınızda açıkta bulunan yiyeceklerden beslenen böcekler, salya ve dışkılarıyla birçok mikroplarını bırakmaktadırlar. Böcekler hızlı üreyebilen canlılardır. Böceklerden kolayca kurtulabilmek için böcek ilaçlama hizmeti almanız gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanan firmamız, ilaçlama konusunda tecrübeli personelleriyle, yaşam alanlarınızda sizi rahatsız eden haşerelerden kısa zamanda kurtulmanızı sağlayacaktır. İlaçlama işlemini periyodik olarak yaptırmanız, haşerelerden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacaktır. İlaçlama yaptırırken evlerinizin ya da işy erlerinizin bulunduğu binayı ilaçlatmanız, haşerelerden daha kalıcı şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır.


Böcek ilaçlama

Böcekler, yeryüzünde bulunan hayvanlar arasında en kalabalık nüfusa sahip canlılardır. Yeryüzünde binlerce böcek türü bulunmaktadır. Böcekler, dünya üzerinde her coğrafyada bulunmaktadır. Hızlı üreyen böcekler, yaşadıkları ortama kısa bir sürede yayılabilmektedirler .

Eklem bacaklılar grubunda incelenen böcekler, bulundukları ortama birçok hastalık ve virüs yaymaktadırlar. Böcekler genellikle pis ortamlarda yaşamaktadırlar. Pis sulardan ve çöplerde bulunan yemek artıklarından beslenen böcekler, evlere binaların bodrum katlarından ve çatı katlarından girebilmektedirler. Böcek çeşitleri içinde zehirli olanlar da mevcuttur.

Böcekler, çok hızlı üreyebilen canlılardır. Yaşadıkları ortama yüzlerce yumurta bırakabilen böcekler, görüntüleriyle tiksinti uyandırmakta, insan sağlığını da olumsuz etkileyebilmektedir. Böcekler mutfaklarda açıkta unutulan yiyecekler ile beslenirler. Bu yolla insanlara hastalık bulaştırabilirler. Böcekler, besin zehirlenmesi, tifo, verem gibi hastalıklara sebep olabilmektedirler. Böceklerden kurtulmak için, bireysel olarak ilaçlama yapmanız çözüm değildir. Yanlış yöntemlerle yaptığınız ilaçlama, böceklerin direnç kazanmasına sebebiyet verebileceği gibi, sağlınız için de zararlı olabilmektedir. Böcek ilaçlama, profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

İlaçlama hizmeti almadan önce bulunduğunuz şehirdeki ilaçlama firmalarını araştırınız. Sağlık Bakanlığı onaylı ilaç kullanan firmalar aracılığıyla böcek ilaçlaması yaptırmanız, böceklerden daha kısa sürede kurtulmanızı sağlayacaktır. Böcek ilaçlama işlemini amatör olarak yapan sahte firmalar da bulunmaktadır. Bu firmalara kesinlikle itibar edilmemelidir. Böcek ilaçlama personelinin, tecrübeli ve ilaçlama konusunda eğitimli olması gerekmektedir. Böcek ilaçlama yaptıracağınız firmanın tüm izin belgelerini kontrol etmelisiniz. Böcek ilaçlama işlemi doğru yöntemler ile yapılmalıdır. Aksi bir durumda yanlış ilaçlama, sağlığınız için tehdit oluşturabilmektedir. Böcek ilaçlama yapılırken, böcek türü tespiti ve böceklerin yuva yaptığı yerlerin tespiti de çok önemlidir. Yaşadıkları ortama hızla yayılabilen böcekler, her bölgede yumurtalarını bırakırlar. Bu sebeple ilaçlama yapacak personelin tüm bu ayrıntılara dikkat etmesi gerekir. Böcek ilaçlama işlemi periyodik olarak yaptırılırsa, haşerelerden kurtulmanız için daha kalıcı çözümler alınabilmektedir.


Hamam böceği ilaçlama

Hamam böceği, yeryüzünde her bölgede bulunan zararlı bir haşeredir. Hamam böceği her iklim şartında yaşayabilmektedir. Sıcak ve soğuğa oldukça dayanıklı olan hamam böceği, hızlı üreyen ,bünye bakımından çok dayanıklı bir haşeredir. Kabuklu bir yapısı bulunan hamam böceği 8 ayaklıdır. Hamam böcekleri kafalarında bulunan antenler aracılığıyla yönlerini bulmaktadırlar. Hamam böceği, haşereler arasında en çok görülen canlı türüdür.

İnsanların yaşam alanlarında sıklıkla görülen hamam böcekleri, pis sular ve yiyecek atıklarıyla beslendikleri için, etrafa birçok hastalık ve virüs yaymaktadırlar. Hamam böcekleri insan sağlığı için oldukça zararlıdır. Evlerde bulunan yemek atıklarına salya ve dışkılarını bırakan hamam böcekleri, bu yolla insanlara fazla sayıda hastalık bulaştırmaktadırlar. Hamam böceklerinin binlerce türü vardır. Çok hızlı çoğalan hamam böcekleri, sıcak ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Uzun süre beslenmeden de yaşayabilen hamam böceği, nemli ortamlarda sıklıkla görülebilmektedir. Kabuklu bir canlı olan hamam böceği, kabuğu sayesinde dış etkilerden korunabilmektedir.

Hamam böceklerinden kurtulmak çok kolay değildir. Hamam böceklerinden kurtulmak için bireysel yöntemleri denemeniz hiçbir fayda sağlamayacaktır. Piyasada satılan böcek ilaçları, hamam böceklerini öldürme noktasında işinize yaramayacaktır. Hamam böceklerinden kurtulmak için, profesyonel bir ilaçlama firması aracılığıyla ilaçlama yaptırmanız gerekmektedir. Hamam böceği ilaçlama, tecrübeli ve ilaçlama konusunda uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Hamam böceği ilaçlama yöntemi doğru olmalıdır. Hamam böceği ilaçlama, Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı böcek ilaçları ile yapılmalıdır. Amatör böcek ilaçlama firmaları, yanlış ilaçlama yapmaktadırlar. Bu tür firmalara itibar etmemelisiniz. Böcek ilaçlama yaptıracağınız firmanın izin belgelerini mutlaka kontrol etmelisiniz. Çünkü yanlış ilaçlama sağlığınızı tehdit edebilmektedir. Kaliteli ve güvenilir hizmet veren firmamızda hamam böceği ilaçlama işlemi, haşere türüne göre ziraat mühendisleri tarafından hazırlanan ilaçlarla ve eğitimli personeller aracılığıyla yapılmaktadır.