Gümüş Böceği

Halk arasında gümüşçün olarak ta bilinen bu haşere türü insanlara maddi olarak zarar vermektedir. Gümüş böceği ilaçlaması ile bu haşerelere üzerinde kontrol sağlamakta ve tek seferde güvenilir yaşam alanları oluşturmaktadır.

İnsanları ve hayvanları ısırmayan bu zararlı haşere kan ile beslenmez. Beslenmesinde hem bitkisel maddeleri kullanır hem de hayvansal maddeleri kullanır. Duvar kâğıdı, kıyafetleri, kâğıt havlu, gıda maddelerini, kitap/defter, elbise, kumaş, naylon, pamuk/ yün eşyaları, un, sabun, tutkal, macun ve nişasta gibi ürünlerle beslenmektedir. Gümüş böceği ilaçlama işlemleri ile maddi olarak sizlere zarar veren haşerelere karşı önlem alabilirsiniz.

Yaşam Alanları

Mutfak, mutfak dolapları, banyo, , su borusu etrafında, lavabo, tuvaletlerde, kitaplıklarda kendilerine yuva edinirler. Çatı katlarında, bodrumlarda, depolarda, duvar diplerinde, kapı boşluklarının altında, parke aralarında da yuvalarını hazırlamaktadır. Bu alanlardan getirdikleri bakterilerle hastalıklara neden olmaktadırlar. İç/dış tüm yaşam alanlarında bu haşerelere rastlanılmaktadır.

Gümüş böceği ile mücadele etmek, insan sağlığını korumak için önem teşkil etmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ilaçlarımızla gerçekleştirdiğimiz sıvı, jel, kokulu, kokusuz yöntemlerimiz %100 garantilidir. Garantili yöntemlerimizle sağlığınızı korumaktayız.

Lokanta, yemekhane, fırın, sağlık ocağı, hastane, pastane gibi alanlarda periyodik olarak ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Periyodik ilaçlama, bu haşereleri yaşam alanlarınızdan kalıcı olarak uzaklaştırmaktadır.

Sağlık bakanlığından gerekli belgelere sahip yasal bir İlaçlama şirketi olarak her türlü haşereye karşı profesyonel ilaçlama yapmaktayız. Dışarıdan alınan hiçbir ilaç ilaçlama açısından sağlıklı değildir. Gümüş böceği ilaçlama servisleri aralıksız olarak 7/24 sizlere hizmet sunmaktadır.

Gümüş böceğini nasıl tanırız?

Gümüş böceği yapı olarak üçgen bir vücuda sahip bedeninin alt kısmında 8 tane ayağı bulunur. Gümüş böceğinin arka kısmında kuyruk şeklinde çıkıntıları vardır. Gümüş böceğinin rengi parlak gri yani gümüş rengindedir. Gümüş böceği derisi katmanlar halindedir. Bedeninin alt kısmı ufak tüylerle kaplıdır.

Gümüşçün evin neresinde bulunur?

Gümüş böceklerini evin her alanında görmek mümkündür. Bu böcekler nemli alanlarda yaşamayı sevdiği için daha çok banyo, mutfak ve su depolarının olduğu kısımlarda görülmektedir.

Gümüşçün ile bireysel mücadele yeterli mi?

Hiçbir haşere türü için bireysel mücadeleler yeterli kalmamaktadır. Çünkü farklı bir yapıya sahip olan haşerelere karşı doğru ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri belirlenerek uygulanmalıdır. Bu gibi uygulamaların en doğru adresi profesyonel böcek ilaçlama firmaları olacaktır.

 

 

Leave a Reply