Nem böceği ilaçlama

Nem böcekleri daire içlerinde nemli alanlarda üreyen haşereler olup nem böceği ilaçlama akademik eğitimli ekiplerin yapması gereken zorlu bir mücadele şeklidir. Pek çok insan bu böceklerin ne tür bir haşere olduğunu bilmediği gibi bazı kişiler ise gümüş böcekleri ile nem böceklerini karıştırır. Elbete gümüş böcekleri de nemli alanlarda görülen gri renkli haşereler olup boyları 1 santim civarlarında iken beyaz nem böcekleri ise çok daha küçük boyutlarda olup milimetreden daha küçük yapıya sahip oldukça hızlı üreyen kontrolü çok zor böcek çeşididir. Aslında nem böcekleri ile gümüş böceklerinin hiç bir ilgisi yoktur. Aradaki tek benzerlik iki türünde nemli ortamlarda görülmesi iken gümüş böcekleri daha kolay imha edilebilmekte ancak beyaz nem böcekleri çok daha zor kontrol altına alınabilmektedir.

Nem böcekleri toz zerresi gibi olup bazılarının boyu toplu iğne başı kadar irileşmekte renkleri kahverengi ve gri şekil alabilmektedir. Beyaz nem böceği ilaçlama toz böcekleri ve toz akarları ile aynı özelliklerde ilaçların kullanılarak yapılması ile ortadan kaldırılabilen oldukça dirençli ve zor imha olan bir böcektir. Nem böcekleri en çok kış dönemlerinde ortaya çıkmakta özellikle süpürgelik araları ile kapı pervazları ve mutfak dolaplarının aralarında hayli fazla karşılaşılmaktadır. Bu zararlı haşerelerin ilaçlaması sanıldığı kadar kolay olmayıp kesinlikle bireysel olarak önlenemezler. Amatör ilaçlama yapanlar ve bireysel ev ilaçlaması yapan daire sakinlerine söyleyebileceğimiz kesinlikle boş yere çaba harcamasınlar çünkü bu böcek türü çok zor ölür ve çoğu ilaçlar onlar üzerinde hiç bir varlık gösteremez. Bu sebeple nem böceği ilaçlaması ve toz böceği ilaçlamasını ancak deneyimli ilaçlama firmaları yapmalı onlarda bilinçli ve doğru yöntemleri kullanarak kaliteli ilaçlar kullanmalıdır.

Nem böceği ilaçlama nerelere uygulanır?

Beyaz nem böcekleri zorlu bir tür olup gümüş böcekleri gibi kokusuz haşere ilaçları ile falan asla önlenemezler. Nem böcekleri genel olarak sıfır binaları da çok fazla karşılaştığımız zararlı türü olup bunun ana nedeni çok hızlı inşaatı bitirilen binaya çok kısa sürede ahşap doğramaların ve dolaplar ile parkelerin monte edilmesi ile aradaki nemli yüzeylerin görünüşte kuru olduğu sanılırken buharlanma ve terleme yapması sonucu ara bölgelerde küflenme benzeri etkilerin ortaya çıkması ile nem böcekleri çok ciddi bir hızla üremeye başlaması evlerde nem böceği şikayetlerinin özellikle yeni ve sıfır binalarda ciddi oranda fazla sayıda yaşanmasının ana nedenidir. Nem böceği ilaçlama ciddi bir deneyim ve profesyonellik gerektirdiği için sıradan ilaçlar ve basit usuller ile önlenmesi asla mümkün değildir. Nem böceklerinin yok edilebilmesi için son derece kaliteli ilaçlar kullanılmalı ve evlerdeki nemli bölgeler kurutulmalıdır.

Öncelikle duvarla bitişik dolapların arasında boşluk bırakılması odalar arasında ısı farkı olan alanların daha nemli bölgeler olması nedeni ile özellikle bu bölgelerde nem böceği şikayetlerinin çok daha yoğun görüldüğü karşılaşılan bir durumdur. Nem böceği ilaçlama bu yönü ile profesyonellik gerektirdiği kadar çok zor önlenen bir haşere türüne karşı verilen bir mücadele olup parke altlarına ve duvar aralarına kadar üreyip yayılmış nem böceği zararlılarını önlemek çok daha zor olmaktadır. Bu bakımdan nem böceğinin ilaçlama şekli mutlaka sisleme yöntemi ile yapılmalı aksi durumda uygulanacak haşere ilaçlarının diplere kadar işlemesi söz konusu olmayacağı için başarı şansının daha düşük olacağı iyi bilinmelidir. Teknik ilaçlama hizmetleri olarak nem böceği ilaçlama yöntemi konusunda en kalıcı ilaçlama çözümlerini sunabilmek için standartların üzerinde kalite ile yaparak evlerinizdeki nem böceklerini önlemeye çalışmaktayız.

Nem böceği ilaçlama nasıl uygulanmalı

Özellikle evlerde görülen bu küçük, minik haşereler kapı araları, parke kenarları, dolap içleri ve elbise araları, başta olmak üzere mobilyalar ve duvarlar gibi evin hemen, hemen her noktasına kadar üreyebilmektedir. Nem böceğinin farkına varan kişiler genellikle titiz insanlar ve kadınlar olup dikkatli inceleme sonucunda fark edilmektedir. Nem böceği ilaçlama şirketleri bilindik uygulamadan çok dumanlı ve sisleme yöntemler ile uygulanarak son derece kaliteli çözümler sunulması zorunludur. Teknik ilaçlama servisleri İstanbul genelinde her iki yakada apartman ve dairelerde ortaya çıkan nem böceklerinin ortadan kaldırılması için kokulu ve yakıcı özellikte haşere ilaçları kullanılarak daire genelinde her tarafın etkili bir şekilde ilaçlanarak bu böceklerin ortadan kaldırılması gerekir.

Nem böceği ilaçlama gerek yöntem olarak gerek zaman bakımından bilinçli ekipler tarafından doğru çözüm sunmak adına kaliteden asla kısmadan en etkin bir şekilde imha edilmeleri için kesinlikle yakıcı etkiye sahip birinci sınıf böcek ilaçlarının kullanılmaması bu haşerelerin önlenmesi için yeterli olamayacağı bilinmelidir. Yaşadığınız haşere sorunlarından kurtulmak için doğru ilaçlama servisi seçimi önemli olup ucuz nem böceği ilaçlama adına ilaçlama yapanların insanları mağdur etmekten öteye gidemeyeceği çok iyi bilinerek seçilecek haşere mücadele ekiplerinin bilinçli olarak ve her türlü haşere üzerinde güçlü öldürücü etkisi mevcut haşere kimyasallarını seçilmesi ile zor ölen böceklerin ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

Leave a Reply