Restaurant ilaçlama

Restaurant, fırın ve pastaneler haşere böcek ve kemirgenlerin istilasına en çok uğrayan kapalı mekânlardan birisidir. Özellikle fırınlar 30 Mart 2005’te TC. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının  Resmi Gazete’de belirttiği kanuna göre “Gıda ile teması bulunan madde ve malzemelerin kontrolü ve denetimi piyasa gözetimi, gereğince işletmelerin ruhsatlı ilaçlama kontrol ve ilaçlama yaptırmaları gerekmektedir.” Maddesini koymuştur. Bu da demek oluyor ki devlet resturant ve fırınların ilaçlamasını ve ilaçlama takibinin yapılmasını zorunlu tutuyor.

Gıda ile ilgilenen ve gıda üzerinden geçimin sağlandığı yerlerde sağlık bilgisi kurallarına daha fazla dikkat edilmesinden daha tabi hiçbir şey olamaz çünkü gıda dediğimiz olgu, insan sağlığını ilgilendiren ve insan yaşamının devamını sağlayan en önemli maddelerden birisidir. Bu bakımdan da bu işletmelerin düzenli olarak ilaçlanması ve haşerelere karşı denetim altında tutulması ve gerekli dezenfekte çalışmalarının belirli aralıklar ile yapılması gerekmektedir.

Şunu da unutmayın ki yemeğini keyif ile yiyen müşterilerinizin, bir anda bir böcek sürüsüne maruz kaldığını ya da ayaklarının altından bir kemirgenin geçtiğini düşünün, bu durum ticari itibarınızın ciddi oranda zedelenmesine sebep olacaktır. Bu bakımdan da düzenli olarak restaurantınızın böcek ilaçlama konusunda deneyimli bir firma ile çalışması sizin ve iş yerinizin yararına olacaktır.  Restaurant ilaçlama firmaları ile çalışmaya başlamadan önce, onlara Sağlık Bakanlığı ruhsatının olup olmadığını sorun çünkü eğer korsan bir firma ile çalışacak olursanız, yapacakları en ufak yanlışta iş yerinizi tehlikeye atmış olacaksınız. Yanlış yapılacak bir ilaçlama sizin, çalışanlarınızın ve müşterileriniz sağlığını tehlikeye atmış olacaktır. Bu bakımdan da alanında uzman bir firma ile çalışmanız yararınıza olacaktır. Ayıca çalışan firmanın ekibinin deneyimli olduğundan emin olun bunun için firmadan referanslarını isteyebilirsiniz. İlaçlama öncesi ilaçlama firmasının yapacağı bir fizibilite raporu da ne ödeme konusunda size fikir verebilir. Bu bakımdan bütçenizi ayarlamak açısından rapor da isteyebilirsiniz. Restaurantınız için eğer uygunsa kokusuz ilaçlama yöntemini önerebiliriz ki böylelikle iş yerinizi boşalmanıza gerek kalmaz ve işleriniz aksamaz. Kokusuz ilaçlama yönteminin insan sağlığına hiçbir zararı yoktur.

Siz müşterilerinize lezzetli yemekler hazırlarken, profesyonel ekiplerimiz siz ve değerli müşterileriniz için böcek ilaçlama sorunlarınızı çözsün. Ekiplerimiz mekanlarınızda dört dörtlük ilaçlama hizmeti vererek tüm haşereleri ve kemirgenleri etkisiz hale getirirler. İlaçlama işlemleri sırasında dilerseniz mekanınızı terk etmenize gerek kalmadan da ilaçlama işlerinizi yapabiliriz. Ayrıca ekiplerimiz ilaçlama öncesinde tüm tedbirleri alarak doğru ilaçlama yöntemleri ile en kısa süre de en etkili sonuçları alırlar.

Leave a Reply