Sinek

Çabuk üreyen ve insanlara hastalık bulaştıran sinekler, insan sağlığını tehlikeye sokmaktadır. Sinek ilaçlama işlemlerini Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlarla gerçekleştiren firmamız, insan ve çevre sağlığını korumak için çalışmaktadır.

Zararları
Beslenmelerini bitkilerle ve hayvansal gıdaları yiyerek sağlayan sineklerin asıl besinleri insan kanıdır. İnsan kanı il beslenemediği zaman, çöplüklerde ve ölü hayvan leşlerinden de çokça beslenirler. Pis alanlardaki bakterileri yaşam alanlarımıza sokmakta ve insanların bağışıklık sistemini düşürmektedir. Aynı zamanda kan yolu ile da hastalık taşıyan bu zararlı haşereler, insanlara birçok hastalık bulaştırmaktadır.

Sineklerden bulaşan hastalıklar;
Tifüs, gıda zehirlenmeleri, verem, sıtma, kolera, cilt hastalıkları alerjik hastalıklar, dizanteri

Sinek ile Mücadele

Bu hastalıklardan korunmak için yaşam alanlarımızda sinek ilaçlama hizmeti almanız gerekmemektedir. Firmamız garantili yöntemlerle uygulamalarını gerçekleştirmektedir. Kokulu/kokusuz yöntemlerle gerçekleştirdiğimiz yöntemler sıvı ilaçlarla uygulanmakta, yaşam alanlarınızda kalıcı sonuçlar sağlanmaktadır. Alanında uzman personellerimizin kapsamlı olarak gerçekleştirdiği işlemlerde, haşerelerin yoğunluğuna göre sinek ilaçlarının dozu ayarlanmaktadır. Yöntemlerimiz açık/kapalı tüm alanlarda uygulanmak için uygundur.

Pis su atıklarında yaşayan sineklerden kurtulmanın tek yolu ilaçlama hizmeti almaktan geçer. Çok hızlı hareket eden bu haşereler ile bireysel olarak mücadele edilmemektedir. Çabuk üreyen bu haşereler, kısa zamanda yaşam alanlarımıza yayılabilmektedir. Sinek ilaçlama servislerimizin 7/24 gerçekleştirdiği hizmetler, sineklere en kısa sürede aralıksız olarak müdahalede bulunulmaktadır.

Özellikle yaz aylarında görülen bu haşereler, insanların yaşam kalitesini düşürmektedir. Sinek ile mücadele işlemlerini ekonomik fiyatlarla uygulayan firmamızdan günün her saati hizmet alabilirsiniz.

Sinek ne yer?

Sinekler ortamda buldukları her türlü bitkisel ve hayvansal atıkları yerler. Hem bitkilerin meyvelerinden hem sebzelerden beslenirler hem de hayvansal her türlü gıdaları yerler. Çöplüklerde ve ölü hayvan leşlerinden de çokça beslenirler.

Sinek ne zaman ilaçlanır?

Sinek ilaçlaması ya sabah saatlerinde ya da akşam saatlerinde yapılmalı. Sinek haşeresi çünkü gün ortasında ve gece karanlıkta çok pasif olur kenar kuytu bölgelerde saklanır. Bunun için ilaçlamanın zamanına dikkat etmek gerekir.

Sinek en çok nerde bulunur?

Sinek haşeresi açıkta bırakılan besinler üzerinde çokça bulunur. Özellikle hayvan leşleri üzerinde, çöplüklerde, lağım suları akarlarında ve pis olan bütün ortamlarda çokça bulunurlar. Sinekler beslenmek için evlerimize kadar gelirler.

 

Leave a Reply