Uyuz Böceği ilaçlama

Uyuz böceği, deri böceğinin bir türü olup insan ve hayvanların kanı ile beslenen çok küçük yapılı bir böcektir. Boyut ve yapı bakımında bakıldığında çok küçük olan bu haşere ortalama 1mm kadar küçük yapılı bir böcektir. Üzeri tüyler ile kaplıdır.

Yaşayabilmek için mutlaka bir canlıya ihtiyaç duyar. İnsan ve hayvan dersinden içeri girerek tüneller açar ve ilerler. Deri dibine yerleşen uyuz böceği buradan insanın kanını içerek beslenir. Genellikle insanlarda belirtisini koltuk altlarında ve parmak aralarında gösterir. İnsan kanını kullandıktan sonra dışkısını deri dibine bırakır. Bu sayede insan vücudu üzerinde birçok delikler açar ve sürekli irinli ve iltihaplı yaralar oluşturur.

İnsan derisinde gezindiğinde aşırı derece kaşınmaya neden olur. İyi bir şekilde beslenen bu haşere deri altına hemen yumurtasını bırakır. Yumurtaları en kısa zamanda açılır ve larvalar çıkar.

Bulaşması durumunda mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurulmalı ve doktor kontrolünden geçilmeli. Hem insanlarda hem de hayvanlarda olabilmektedir. İnsan ve hayvanlara oldukça büyük çapta zarar verir.

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen ve oldukça zararlı bu haşere bulunduğu ortamdan kolayca atılamaz. Bireysel olarak sadece doktor desteği almakta yeterli olmayacaktır. Doktorlar sadece vücudunuzda görülen haşerelerin yok edilmesini sağlayacaktır. Ancak bu başlı başına yeterli değildir. Sonradan yaşadığınız alan içerisinde bulunan uyuz böceği tekrardan aynı hastalıklara neden olabilir.

Bu nedenle 18 yıldır ülke genelinde bulunan servislerimiz ile her türlü haşere sorunu için müşterilerimize çözüm ortaklığı sunmaktayız. Karşılaşılan bu haşereye karşı özel hazırlanmış olan ilaçlarımız ile destek sağlıyoruz.

Uyuz böceği ilaçlama için hazırlanan ziraat mühendislerimizce özel karışımlar sayesinde yaşadığınız alanda sıvı ilaçlama buharlama yöntemi ile uygulanarak bu sorun ile bir daha karşılaşmamanız için 7 gün 24 saat çalışan ekibimizle kesin ve garantili sonuca ulaşmanızı sağlıyoruz.

Uyuz böceği ne ile beslenir?

Uyuz böceği beslenmesinde insan ve hayvan kanını kullanır. Uyuz böceği insan derisinden içeri girer ve orda yaşar. Uyuz böceği İnsanların ve hayvanların olmadığı yerlerde yaşamazlar. Genellikle sıcak olan havalarda yaşarlar ve soğuk havalarda çok pasiftirler.

Uyuz böceği gözle görülür mü?

Uyuz böceği çok küçük bir böcek olup gözle zor görülür. Uyuz böceği insan ve hayvan derisinden içeri girer. Uyuz böceği deri altında kan ile beslenir ve orda yaşar bu bakımdan deri üzerinde pek gezinmez. Deri böceğini deri üzerinde ve dış ortamda görüp ayırt etmek çok zordur.

Uyuz böceğinin bulaşma yolları nelerdir?

1 – Uyuz olan kişilerle aynı ortamda bulunmak ile bulaşır.
2 – Toplu yaşam alanlarından insanlara bulaşır.
3 – Uyuz olan kişilerin eşyalarını kullanmakla bulaşır.
4 – Uyuz olan evcil hayvanlar ile bulaşır.
5 – Uyuz böceğinin bulunduğu yerlerde yaşadığı alanda bulunmakla bulaşır.

Leave a Reply