Yaban Arısı

Arı zar kanatlı ve uçabilen bir böcek türüdür. Baş kısımlarında antenleri ve 6 tane bacakları olan arıların kuyruk bölümünde zehirli iğneleri vardır. Dünyanın her yerinde görülebilen arıların birçok türü vardır. Bu türler arasında insanlara yararı ve zararı olan arı türleri mevcuttur. İnsanlar tarafından en bilinen ve en çok karşılaşılan 2 arı türü Bal arısı ve Yaban arısıdır. Yaban arısına halk arasında eşek arısı da denir. Bal arısı insanlar için çok yararlı iken Yaban arısı insanlar için çok zararlıdır.

İnsanlar için çok yararlı olan Balın oluşumda etkin rol oynayan bal arısı doğadaki çiçeklerin döllenmesini sağlayarak insan ve doğaya büyük yarar sağlar. Bu nedenle insanlar tarafından koruma altına alınmışlardır. Yaban arısı ise insanları zaman zaman sokarak zarar verir. Koloni halinde bir kova içerisinde yaşayan yaban arıları kendilerini tehlikede hissettiklerinde kuyruk kısmında bulunan iğneleri ile insanlara batırırlar. Bu duruma arı sokması denir. Arı sokmasına karşı vücudu duyarlı kişilerde arı sokması çok tehlikelidir. Toplu halde arı sokması insanlarda hayati tehlike oluşturabilir. Bu nedenle özellikle arı kovanlarına fiziksel temasta bulunmak son derece tehlikelidir.

Arı ile mücadele için günün her saati arı ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama uygulamalarını profesyonelce sağlayan Büyük Kadıköy ilaçlama şirketimizi arayınız. İzmir ilaçlama şirketimiz Kadıköy?in tüm ilçelerinde bulunan ilaçlama şubeleri ile tüm Kadıköy?in tüm semtlerine arı ilaçlama servisi sağlamaktadır. Ekonomik fiyatlarla garantili arı ilaçlama hizmeti almak için Kadıköy ilaçlama şirketimizi arayınız.

Leave a Reply